Zabieg_Botoks
Google Twitter Facebook YouTube
Telefon_BeautymeD

22 400 90 26

BeautymeD_Kom

+48 605 905 608

Działanie toksyny botulinowej

Toksyczne działanie toksyny botulinowej polega na trwałym połączeniu z płytką nerwowo-mięśniową i porażeniu skurczu mięśnia. Dokonuje tego przez fragmentację białka niezbędnego do wydzielania acetylocholiny z zakończeń presynaptycznych. Acetylocholina jest neuromediatorem w neuronach  - m. in. powoduje skurcze mięśni.  Po wydzieleniu z zakończeń presynaptycznych acetylocholina działa na receptory znajdujące się w zakończeniach postsynaptycznych.

Botox BeautymeD

Po ostrzyknięciu toksyną:

 

Po wstrzyknięciu do mięśnia początkowo następuje szybkie wiązanie ze specyficznymi powierzchniowymi receptorami komórkowymi o wysokim powinowactwie do toksyny, następnie toksyna jest przenoszona poprzez błonę komórkową na drodze endocytozy z udziałem receptorów pośredniczących i ostatecznie uwalniana do cytozolu – czyli składowej cytoplazmy, w której zanurzone są organelle komórkowe, oraz znajdują się składniki odżywcze takie jak jony, białka, enzymy oraz produkty odpadowe metabolizmu z których część jest rozpuszczona w wodzie.


Procesowi temu towarzyszy postępujące hamowanie uwalniania acetylocholiny. Początek działania widoczny jest po 2–3 dniach, maks. działanie występuje po ok. 2 tyg. i utrzymuje się przez 6–8 miesięcy. Leczniczo stosuje się bardzo małe dawki, a działanie toksyny botulinowej ogranicza się do okolicy podania.


Do powrotu przekazywania impulsów dochodzi stopniowo wraz z tworzeniem się nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych.

sprawdź ofertę

NEWSLETTERWpisz swój e-mail, a otrzymasz informacje o rabatach, promocjach i nowościach w BeautymeD.


Zapoznaj się z regulaminem

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!
KONTAKT


BEAUTYMED
Al. KEN 54
02-797 Warszawa (Ursynów)

+48 22 400-90-26
+48 605-905-608
rejestracja@beautymed.com.pl

Copyright © Warszawa 2017 BeautymeD. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie Jellinek.pl