Zabieg_Botoks
Google Twitter Facebook YouTube
Telefon_BeautymeD

22 400 90 26

BeautymeD_Kom

+48 605 905 608

Powikłania po zastosowaniu toksyny botulinowej

Powikłania po wstrzyknieciu toksyny botulinowej zdarzają się bardzo rzadko. Możemy podzielić je na miejscowe (opadanie powieki górnej, zaczerwienie, asymetria, ból, siniak i obrzęk miejsc wkłuć), immunologiczne i ogólne.

 

Najczęstsze powikłania to miejscowe. Opadanie powiek górnych może przytrafić się, gdy nieprawidłowo zostanie podana toksyna botulinowa  tzn. za nisko lub za duża dawka, bądź gdy zabieg botoksu  czoła połączy się z innymi zabiegami np. korekcją powiek górnych.

 

Natomiast nieznaczne opuchnięcie czoła, ból, uczucie napięcia oraz punktowe zaczerwienienie w miejscach wkłucia to naturalna reakcja na iniekcję toksyny botulinowej, a objawy te ustępują po 3-5 dniach po zabiegu.

 

Powikłania immunologiczne i ogólne jakie mogą pojawić się po iniekcji botoxu to: mdłości, wymioty, gorączka, wysypka oraz reakcje nadwrażliwości występują niezwykle rzadko. Toksyna botulinowa stosowana  zbyt często lub w większych dawkach, niż zalecane, może powodować wytworzenie się przeciwciał przeciw białkom neurotoksyny, co może zmniejszac efekt jej działania.

sprawdź ofertę

NEWSLETTERWpisz swój e-mail, a otrzymasz informacje o rabatach, promocjach i nowościach w BeautymeD.


Zapoznaj się z regulaminem

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!
KONTAKT


BEAUTYMED
Al. KEN 54
02-797 Warszawa (Ursynów)

+48 22 400-90-26
+48 605-905-608
rejestracja@beautymed.com.pl

Copyright © Warszawa 2017 BeautymeD. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie Jellinek.pl